Altın Dolar Paritesi Nedir?

altin-dolar-paritesi-nedir

Altın Dolar Paritesi Nedir?

Küresel piyasalar da en değerli emtialar arasında altın yer almaktadır. Bunun nezdinde altın değerli bir maden olmasından kaynaklı günümüz de hala işlem hacmi yüksek olarak devam etmektedir. Küresel piyasalar da dolar ise önemli bir döviz çipidir.  XAUUSD paritesi ons altının değerinin dolara karşılığıdır. ONS nedir?

"<yoastmark

Altın Dolar Piyasa Analizi

Hafta başı 1735 seviyesindeki direnci test ederek geri çekilmelere engel olamadı. Küresel piyasalarda FED toplantısı öncesi yatay seyirde olan XAU/USD dolar endeksinin 92.0 altında  devam etmesi ile 1765 ilk direnç seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. FED toplantısında çıkan sonuçlar piyasada etki yaratmaz ise dolar endeksindeki artış ile 1685 desteği altındaki hareketi arttırabilir.

Altın Dolar Paritesi Neden Yatırım Yapmalıyız?

Hiçbir zaman modası geçmeyen hep ilgi odağı olan güveli liman olarak görülen altın (XAU) piyasadaki olan hareketlere karşı daha fazla istikrarlı olduğu için tercih edilen bir ham maddedir. Hiçbir ülkeye karşı sorumluluğu olmayan altın en etkili risk denge koruyucusu konumundadır. Önemli yatırım aracı olmasındaki baştaki sebeplerden biri de Türk Lirasına, Dolara, Euro ya rahatlıkla çevrilebilmesidir. Altın Dolar Paritesi Nedir ? kazançlı mıdır sorusuna karşılık olarak bireysel yatırımcılar için enflasyona karşı koruma özelliği çok etkili olan bir finansal varlık olması enflasyona direnç göstermesi değerli bir ürün olmasını sağlar. Altın Dolar Paritesini kısaca bu şekilde yorumladık. Peki bu Altın Dolar paritesinde nasıl işlemler yapabiliriz ? Nasıl makas aralığı uygun olacak şekilde yatırımlarımı değerlendiririm diyebilirsiniz. Yatırımlarınızı sağlıklı bir şekilde yapmak ve yüksek makas aralıklarından kurtulmak için buraya tıklayarak yardım alabilirsiniz. Bu şekilde hem yatırımlarınızı değerlendirmiş olur hem de destek almış olursunuz. Piyasa da yalnız kalmak her zaman kötü bir durumdur. Hepimiz yatırımlarımızı değerlendirirken bir şekilde sağdan soldan duyduğumuz için ya da haberlerden bir şekilde duyduktan sonra yatırımlara yöneliriz. Ama bunlar her zaman hesapladığımız gibi ilerlemez kaba tabirle yastık altına aldığımız altınlardan bile kar elde edebileceğimizi bilmiyoruz. Online platformlarda en azından istediğimiz zaman al ve sat işlemi yaparak Altın Dolar Paritesinde kar elde edebiliriz.
ALTIN DOLAR PARİTESİNDE DÜŞÜK KOMİSYONLU İŞLEM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.