ALTINI NASIL DEĞERLENDİRMELİYİZ?

ALTINI NASIL DEĞERLENDİRMELİYİZ?

“Sinir bozucu” diyebilir miyiz? Evet kesinlikle.

 

Evet, giderek monotonlaşıyor, ama olan bu. Altın Ekim ayından bugüne kadarki bu ay için:


“Korkunç, değil mi?”

Gerçekten de 1793’te haftayı kapatırken Altın “düştü” (ama itildi mi?) Cuma gününün yükseği 1815’i takip eden bir saatten kısa sürede -22 oranlar. İyi haber şu ki (ve bu gerçekten bir esneme): yukarıdaki grafik Altını biraz yukarı yönlü Ekim eğimine sahip olarak gösteriyor. Bununla beraber, bir yıl öncesinden bu yana Gold’un haftalık çubuklarına dönersek, görünüşte sönmez parabolik Kısa trend, şu an için 17 haftalık ve bu yüzyılın en uzun altıncısı olan yerinde kalıyor; (Kısa trendler için yüzyılın medyan uzunluğu 11 haftadır).

Yine de, Cuma günkü başarısız yükselme denemesine rağmen, Altın’ın geçen haftaki 25 puanlık net kazanc elde etti. 27 Ağustos’ta sona eren o zamandan bu yana en iyisiydi. Ayrıca, Altın’ın haftalık işlem aralığının 50 puan olduğu dikkate alındığında,   1822 dolara  mesafe yalnızca 29 puan aralığındadır. Ama ya  kelime kalabalığı? Ve bu son üç Cuma günü onların “varlığı” ne kadar gecikti? Ne olursa olsun, keşke orada bir marj çağrısı yapabilseydik, ha? Yarın yokmuş gibi hepimiz satın alırsak, bunu yapabilir miyiz:


Yine de “Misery Loves Company Departmanı”ndan. Ve “güvenli limanlar” bakış açısı, ‘yalnızca.

Altın Bu enayi yumrukluydu: Cuma, Rahibe’de mitingler buldu Gümüşve daima gereken İsviçre Frangı da fışkırıyor. Tahvilin sabit kalması bir bakıma tuhaf, getirisi yalnızca %2’nin biraz üstünde. Tüm bunlar, Ekonomik Barometre’nin haftasında uçmak için güvenli limanların “düşünmesi gerektiğini” söyledi. Yıldan yıla, Econ Baro’nun yalnızca beş günde en az bu kadar düştüğü dördüncü kez oldu. Muhtemelen önemli değil, çünkü herkes gülümsüyor:

“Evet, ancak bu Endüstriyel Üretim sayısı bir hayli kötüydü…”

Squire, Eylül okuması, ilk COVID kapanışlarından bu yana meydana gelmeyen bir şey olan art arda ikinci ay için negatifti.