GÜVENLİ LİMAN ALTIN YÜKSELİYOR ABD GERİLİYOR.

Altın Bitcoin karşısında değerlendi! İşte detaylar

GÜVENLİ LİMAN ALTIN YÜKSELİYOR ABD GERİLİYOR.

Altın bu sabah yükselişle başladı. 

Amerika tahvil getirileri kazançları kontrol altında tuttu.

Güvenli liman altın %0,13 artışla dün öğlen saatleri itibarıyla 1.801,15 dolara ulaşarak 1.800 dolar ğzerinde kaldı. Normalde altına ters giden dolar oranları ise bu gün yükseliş görüldü.

10 yıllık tahvil getirileri iki haftanın en düşük seviyesine geriledi. Analistler ve yorumcular ise bu durumu ” Altın için bnir konsolidasyon dönemindeyiz, ancak nihayetinde politika sıkıştırma ve enflasyon endişlerinin altın için olumlu olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Kazançlar oldukça etkileyici ve bu bir çok yatırımcıyı şaşırtıyor. Amerika Birleşik Devletleri teknoloji hisseleri, şu anda gücenli liman altın talebini azaltan birçok yatırımcı için favori bir yer olduğunu düşünüyoruz.

Yatırımcılar şimdi, günün ilerleyen saatlerinde açıklanacak olan Japonya Merkez Bankası ve Avrupa Merkez bankası (ECB) politika kararı bekliyor. Reuters’e göre her iki merkez bankasının da politikalarını değiştirmemesi ve ECB’nin  de faiz aktarımı beklentilerini geri çekmesi bekleniyor. Ayrıca, varlık azaltıma zaman çizergesi hakkında daha fazla ipucu için  3 Kasım’daki Amerika Birleşik Devletleri Rezevr politika toplantısında açıklamasını bekleniyor.

Güvenli liman altın yatırımcıların değerlendirmeleri arasında üst sıralarda yer alıyor. İlerleyen günlerde özelliklede kasım ayının gelmesi ile beraber altın vadeli işlemlerinde yükseliş olacağı ön görülmektedir. Yatırımcılar ve yorumcular yatırımlarını altının yükseleceği yorumları üzerinde değerlendirme yapazaklarını düşünülebilir.

Yaşanan ve bütün dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde piyasa bir çok yaşanan olumsuzlukların artık bu yıl sonu ilebirlikte sona ermesi bekleniyor.  Pandeminin etkisinin piyasa üzetrinde elini çekmesinin ardından yapılacak olan yatırımların pozitif yönde ilerleye bileceğini görebiliriz.

Altın vadeli işlemlerinde ilerleyen günler de uzun vadeli yatırımlarda kazanım yönelimde gelişimlerin olabileceğini söyleyebiliriz.

Tabiki yatırımlarınızı değerlendirirken kendi risk analizlerinizi yapmanızın ardından değerlendirmelerinizi sağlamanız gerekmektedir.

Altın vadeli işlemleri yükseliş beklenirken diğer emtia’larda analizlerine göz atalım.

Diğer değerli metallerde gümüş ons başına 24.04$’da sabit kalırken, platin %0.2 ve paladyum %0.4 arttı.